Pulat Yapı
Sosyal Sorumluluk

Sahip bulunduğumuz sosyal sorumluluk bilinci, kurumsal kültürümüzün temel taşlarından biridir.

 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ

Pulat Şirketler Grubu olarak; gelişen rekabet koşulları ile müşterilerimizin bugünkü ve gelecekteki isteklerini, beklentilerini karşılayabilmek için var olan sistemi çağdaş yönetim sistemlerine uygun hale getirmek, tüm fonksiyonlarda kurumsallaşmayı sağlamak ve süreçlerde optimum verimlilik değerlerine ulaşmak amacıyla güzel bir gelecek yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kurulduğumuz yılından bugüne kadar; tüm çalışanlarımız ile bir vücut halinde, sürekli gelişimi yakalamış kazandığı üretim becerisi ile kendi sektöründe müşterilerini memnun etmeyi amaç edinmiş, esnek üretim kabiliyeti ile de müşteri beklentilerine en kısa zamanda cevap verebilen üretim ve yönetim yapısına kavuşmuş olarak Sosyal Sorumluluk projelerinde yer almayı ana hedeflerimizden biri olarak belirledik.

Tüm Türkiye’ ye dokunan; kapsamlı, içeriği zengin, ülkemizin uluslararası temsiline de katkısı olan konularda marka olmuş kişiler ve kuruluşlar ile birlikte projeler yürütmekteyiz.

Bu suretle ayrıca sektörümüzün öneminin bilinirliliğine ve markamızın gelişmesine katkıda bulunmayı ülkemize değer yaratacak şekilde planlamaktayız. Sahip olduğumuz bu değerleri çocuktan gence, kültürden sanata, turizmden spora ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtmak, şirketler için rol model olmak amacıyla kaynaklarımızdan önemli fon ayırmaktayız.

pulat

Kültür'den Sanat'a...

Sektörde ulaştığımız noktadan ileri doğru gelişerek devam ederken; toplumdan aldığını yine topluma geri vermek ilkesinden hareketle, marka değerlerimize uygun kültür ve sanat etkinliklerinde yer alıyoruz.

Sanat'tan Spor'a…

Şirketimiz marka yüzü olarak, bölgeyi güçlendirmek, kalkındırmak ve tanıtımını artırmak amacıyla kültür ve sanata verdiği desteklerin yanında bir de spor ve sporcuya destek projelerine imza atmaktayız. Tenis Kulübleri'nin ana sponsorluğunu yapmakta olan şirketimiz, İstanbul'un yükselen değeri olan 1. amatör kümede bulunan Spor Futbol Kulübünün de ana sponsorudur.

Spor'dan Eğitime..

En büyük yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Eğitim yatırımı diğer alanlara yapılacak yatırımların önünü açar ve onlara anlam kazandırır.

Pulat Şirketler Grubu tarafından İşitme Engelli çocuklar için yapılan Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı İstanbul'da Özel İlk İletişim Rehabilitasyon Merkezi bu hassasiyet ile hayat geçmiştir. Kapalı alanda faaliyet gösteren okulda engelli çocuklarımızın her türlü konforu düşünülürken; binada kullanılan asansör, tuvaletler ve rampa sistemi çocukların rahat kullanımına yönelik tasarlandı. Merkez; Psikologlar gözetiminde dört adet grup eğitim dersliği, sekiz adet bireysel eğitim dersliği, 70 kişilik yemekhane, öğretmen odası ve toplantı salonundan oluşuyor. Ayrıca Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı'na bir gelir oluşturması için iki tane dikiş, örgü ve nakış gibi faaliyetlerin yapılacağı atölye bulunuyor.

Gelişime Tam Destek

Gelişim ve kalkınmanın başlıca unsurunun, “insana yapılan yatırım” olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla eğitime destek ve katkı sağlamanın, toplumsal sorumluluğun en etkili göstergesi olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, kuruluşumuzdan bu yana eğitim kurumları yaptırıyor ve bu kurumlarda kaliteli eğitim verilmesi için destek sağlıyoruz.

 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Temel Değerlerimiz

Sosyal sorumluluk anlayışımızın temel ilkelerini şu değerler oluşturuyor:

 • Faaliyetlerimizin çevre etkisini asgari düzeyde tutmak.
 • Çevreyi ve ekolojik dengeyi koruyacak tedbirler almak.
 • Doğal kaynakların tüketimini en alt seviyeye indirmek.
 • Sosyal çevreye verilebilecek olumsuz etkileri minimize etmek.
 • Tarihi ve kültürel eserlere ve yapılara, yöresel kültürlere verilebilecek zararları önlemek.
 • Çevre ve toplumsal bilincin gelişmesi ve yerleşmesi için çalışmak,
 • Kültürel hayatın ve eğitim altyapısının güçlendirilmesi için her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak.